uroda

Opadające powieki

27.06.2012

Komentarzy: 8

Opadające powieki

Kiedy nagle w lustrze dostrzeżesz, że Twoje powieki zaczynają opadać – nie wpadaj w panikę! Dowiedz się, jakie są przyczyny opadania powiek i jak temu zaradzić?

Dlaczego powieki opadają?

Opadanie powiek to przede wszystkim problem kobiet dojrzałych, ale zdarza się, że dopada już kobiety po 30-tym roku życia. Dolegliwość ta jest związana ze starzeniem się i wiotczeniem skóry oraz zmniejszeniem się ilości kolagenu i osłabieniem mięśni. Skóra powoli traci jędrność i sprężystość. U młodszych kobiet czasami dochodzą czynniki mechaniczne, takie jak: praca w złym oświetleniu, zbyt długie siedzenie przed monitorem, które negatywnie wpływają na kondycję zarówno oczu, jak i powiek. Ostatnią grupą, są przyczyny genetyczne, wynikające z budowy twarzy – ukształtowanie brwi sprawia, że kierują się ku dołowi, a razem z nimi opadają powieki.

Czy mogą być inne przyczyny?

Czasami dolegliwości ze strony powiek, takie jak opadanie czy opuchlizna, mogą mieć zupełnie inne podłoże. Przyczyna może leżeć w chorobie tarczycy, alergii, dolegliwościach okulistycznych a także różnego rodzaju chorobach neurologicznych, a w skrajnych przypadkach nawet w tętniaku lub guzie mózgu. Dlatego właściwą diagnozę powinien postawić lekarz, zwłaszcza jeśli jedna z powiek opadła nagle. Również o metodzie leczenia powiek opadających z powodu starzenia skóry powinien zadecydować lekarz.

M. Witczak

Ocena:
Ocena użytkowników: 5.00/5 Głosów: 3
Twoja ocena:
Przeczytaj też:
Komentarze:
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Opadające powieki to przeważnie defekt kosmetyczny.Istnieją
  sposoby zlikwidowania tego defektu.Ale istnieją też inne
  przyczyny.Wówczas potrzebna jest wizyta u lekarza
 • KajaB avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Zastosowałabym kwas hialuronowy gdyby było mnie na to stać,toksyny botulinowej się boję.
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Opadające powieki w moim przypadku to skłonność rodzinna. W miarę możliwości utrzymuje powieki w jakiejś formie poprzez dobry krem i delikatne ale systematyczne oklepywanie.
 • filodendron avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Moja koleżanka miała operację na opadające powieki - to nie byla wcale łatwa operacja ,po niej musiała się bardzo oszczędzać i miała sporo zwolnienia lekarskiego . Teraz jest szczęśliwa ,bo bardzo odmłodniała ,zaczyna nawet malować sobie rzęsy mascarą ,czego przedtem przy tych opadajacych powiekach nie robiła,.
 • drobina avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Trochę mnie wystraszyliście tym artykułem, tym bardziej, że w mojej rodzinie pojawiał się problem z opadającymi powiekami. Chyba muszę pomyśleć o jakimś dobrym kremie.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Problem ten dotyczy sporej liczby kobiet.Jeżeli jedną z przyczyn jest osłabienie mięśni to czy dobry krrem coś pomoże ?
 • elle@elle avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Nie przesadzajmy kochane kobietki ,że opadajace powieki to jakis koszmarny defekt i tylko pod skalpel chirurga plastyka sie udać!Mój mężczyzna mówi że widać po mnie że dużo czytam,oczy pracuja i to normalne ,ize dodaje mi to uroku,ja tez uważam że oczy są większe przez to,bardziej wyraziste,mogę robić makijaż dwutonowy i ladnie to podkreslam ,naprawde jest efekt ogromnych oczu,i niezle to wyglada.
 • Emilly27k avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Wiadome jest to,że powieki będą opadać, ale to nie powód aby panikować.
  Trzeba się uśmiechnąć i przyzwyczaić do tego,że z czasem tak jest. Oczywiście zabiegi kosmetyczne mogą pomóc nam w tym, aby powieki nie opadały.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
FacebookTab