uroda

Manicure japoński

07.02.2014

Komentarzy: 4

Manicure japoński

W drogeriach znaleźć możemy ogromną ilość lakierów do paznokci. Mają one rozmaite kolory, faktury i wykończenia, a mimo to najpopularniejszym rodzajem manicure jest ten jak najbardziej naturalny.

Od wielu lat najczęściej wykonywanym przez kosmetyczki zabiegiem na paznokciach jest tzw. french manicure. Subtelny mleczny połysk paznokci i delikatne białe końcówki małą wiele zwolenniczek, ten typ manikiuru wybierany jest zarówno przez panny młode, jak i kobiety biznesu. W przeciwieństwie do klasycznej, kobiecej czerwieni czy szalonych kolorów jest łatwy do zestawienia z każdego typu strojem.

Wady french manicure

Niestety paznokcie typu french mają jedną podstawową wadę – efekt jest stosunkowo krótkotrwały i po kilku dniach francuski manicure należy wykonać ponownie. Samodzielne malowanie białych końcówek wbrew pozorom nie jest czynnością prostą, ponadto jest stosunkowo pracochłonne. Pomimo tego, iż francuskie paznokcie mają bardzo wiele zwolenniczek, kobietom zaczęło zależeć na większej trwałości naturalnego manicure. Dla osób które nie chcą zakładać sobie paznokci żelowych czy akrylowych wybawieniem okazał się manicure japoński.

Czy manicure japoński pochodzi z Japonii?

Manicure japoński w krajach zachodnich dopiero zyskuje popularność, mimo iż w Kraju Kwitnącej Wiśni znany jest od setek lat. Jego początków można doszukać się już w XVII w. n.e.! Wtedy to japońskie arystokratki poszukując sposobu na poprawienie wyglądu paznokci odkryły, że wcieranie w nie odpowiednich substancji sprawia, że są bardziej błyszczące i piękniejsze. Zadbane paznokcie tak jak i teraz były wizytówką kobiety oraz przyciągały męskie spojrzenia.

Małgorzata Ptak

Ocena:
Ocena użytkowników: 5.00/5 Głosów: 3
Twoja ocena:
Przeczytaj też:
Komentarze:
 • Margotka avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Japonki wiedzą, jak dbać o urodę
 • Mindi avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Taki manicure japoński byłby idealny dla moich łamiących się paznokci. Żadna z moich znajomych nie robiła takiego zabiegu, więc nie wiem czy jest on dostępny w pobliskich salonach. Zadam takie pytanie, bo warto zadbać o wygląd dłoni i paznokci zarówno przed wiosną i latem, jak i czekającym mnie ważnym weselem w rodzinie
 • Tess avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Dla mnie to całkowita nowość, nigdy nie słyszałam o takim rodzaju pielęgnacji paznokcia. Ciekawe czy już można kupić takie składniki i samemu to robić w domu.
 • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
  Taki manicure ma same zalety.Przydałoby się to moim paznokciom..Zostałyby odżywione i wzmocnione.
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
FacebookTab